vejška.

9. července 2018 v 15:30 | Patrik
Všíchni jsme po tom toužili. Nebo aspoň většina z nás gympláků, co si uvědomovala, že až z tý školy vylezeme, tak vlastně nebudeme umět nic.

Jak kdysi napsal jeden z mých vrstevníků - gympláci umí od všeho něco, ale nic pořádně. Něco na tom skutečně bude. Někdy se to ale fakt hodí - znát od všeho trochu. Zrovna včera jsem nutně potřeboval vědět kolik je nultá odmocnina z 250. Jasně, že jedna. Možná to nevíte, ale já byl vždy na matiku totální pako. Takže mě to docela překvapilo, že si pamatuju takovouhle kravinu. No, abych se přiznal, zas tak nutně jsem to vědět nepotřeboval. Zrovna jsem ale hrál hru Dobyvatel a ukrutně jsem chtěl zničit i tu třetí věžišku mého soupeře, a ovládnout celou zemi. Kdo by nechtěl být mocný...alespoň virtuálně.

Trochu jsem uhnul od tématu. Za to by mi u maturitního slohu neznámý hodnotící strhl body. Možná bych to už ani neudělal.
Je to docela risk. Hlásit se na gympl. Strávít tam v lepším případě čtyři roky, v tom horším rovnou osm. Mnohdy je to doslova utrpení. Učení se od rána do večera nebo psaní seminárek. A pak vlastně zjistíte, že abyste byli pro pracovní trh dostatečně atraktivní, měli byste jít na vejšku.

Pamatuju si, jak jsem se před 5 lety na gympl hlásil. Byl to můj sen. Sakra, tenkrát jsem měl fakt divný sny. Někdo sní o krásném velkém domku s ohromnou zahradou, já snil o gymplu. Každopádně jsem pro to, abych se tam fakt dostal, udělal maximum. A skutečně se povedlo. A i když to bylo mnohdy fakt děsně náročný, dnes na to vzpomínám docela rád. Asi stárnu.

Před měsícem tomu byl rok. Rok od chvíle, kdy jsem se definitivně se střední školou rozloučil. A trochu se začal bát, co že mě to od září vlastně čeká. Rozhodl jsem se, že půjdu studovat politologii a žurnalistiku. Politologii proto, že mě politika prostě zajímá. A ne, nejsem blázen. S oblibou říkám, že se se vztahem k politice musíte narodit. Jinak to nefunguje. Žurnalistiku jsem si vybral prostě proto, že mě vždycky bavilo psát. K mému překvapení jsem po roce na vejšce zjistil, že je to právě žurnalistika, která mě z toho studia fakt docela štve. Už to není takový to psaní podle toho, co a jak vás zrovna napadne. Vlastně ani nikoho nezajímá, že jste měli celou střední jedničky ze slohů. Vlastně zjistíte, že jste rádi, že těmi žurnalistickými předměty vůbec prolezete za E.

A vůbec. O vejšce vám povím zase příště.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Snílek Snílek | E-mail | Web | 3. srpna 2018 v 22:15 | Reagovat

vlastně jsi nakonec i rád, že tou vejškou prolezeš :D to znám...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama