Volby|Komentář

30. ledna 2018 v 20:35
Aktivní diskuse je základem "zahazování příkopů". Diskuse je základem správného směřování naší země.


Onehdy jsem zabrousil na fb stránku jednoho nejmenovaného politika japonského původu. Rozhodl jsem se čelit porážce v uplynulých volbách a taky pochopit lid, který těsnou většinou rozhodl, což pochopitelně respektuji. Upřímně, tolik nenávisti, zloby a arogance jsem ještě neviděl. Jeden z tisíce komentářů podporovatelů se zmiňoval o tom, že je třeba reformovat české školství, neboť studenti, myšleno ti, kteří volili protikandidáta M. Zemana, jsou hloupí - vůbec totiž nedokáží kriticky přemýšlet. Že vítězství pana Zemana je důkazem toho, že jeho voliči to dokážou. Fotka ze stejné stránky níže je toho důkazem (úlovek D. Feriho).

Upřímně, dost mě to děsí. O to více je třeba vysvětlovat, že "diktát EU" je hloupost, protože MY jsme EU. Je třeba diskutovat, co vše nám členství přináší, co vše by pro nás euro znamenalo. Není možné vypsat referendum o vystoupení, pokud většina národa nemá tušení, jak EU funguje, a co nám členství přináší; že to není jen o "diktátu". I to byl jeden z důvodů, proč jsem svým hlasem podpořil pana Drahoše - jen pro ty, co říkají, že jako studenti ani nevíme, proč jsme ho volili.

Závěrem snad jen, jste-li pravidelný návštěvník knihovny, jste tedy součástí jakéhosi klubu místních čtenářů, nejen že si můžete půjčovat knihy v podstatě zadarmo, tj. výhoda, ale také máte vůči knihovně určité povinnosti. Stejně tak funguje i EU :) jen můj osobní postřeh... #nohate

Fotka uživatele Páťa Švec.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama