Apokalypsa Z: Začátek konce|Komentář

10. července 2017 v 16:30 | Patˇka
Je konec civilizace. Neexistuje internet, televize ani mobilní telefony. Nezbývá nic, co by člověku připomnělo, že je lidským tvorem. Apokalypsa začala.


Konečně si můžu ze svého přeplněného knižního seznamu odškrtnout další položku. Poslední týdny jsem nějak neúměrně utrácel, takže v pokoji teď o knížky skoro zakopávám. Dobře, to přeháním, ale mám jich tu fakt dost.

Aktuálně jsem se dopotácel ke konci knížky nesoucí název Apokalypsa Z: Začátek konce od nepříliš známého španělského autora Manela Loureira. Když se nad tím zamyslím, tak je to asi první autor z takovýchto končin, který se objevil v mé knihovně.
Vlastně jsem na něj narazil úplnou náhodou. Bloudím si to takhle po knihkupectví s touhou pořídit si věcičku, kterou budu moci několik následujících týdnů zběsile očmuchávat {pochopte, snad nic nemám radši než vůni nových knih}, a z poličky na mě vykoukl obal pyšnící se nálepkou "světový bestseller." No, nekupte to...

Hned, jak byl čas, s chutí jsem se do knihy začetl, neboť apokalypsa -> to je moje. Začátek byl dost nadějný. Cosi záhadného se děje v oblasti Ruska a zbytek světa tak nějak netuší, co. Putin uvalí ban na "ruský internet," a tak se informace dostávají ven jen ztěží. Nakonec se, místo jakýchkoliv informací, do světa rozšíří samotný vir, který mění lidské bytosti v zombie. Veškerý dění sleduje, z pohodlí svého domova, mladý Španěl, povoláním právník. Vir se dostane i do Španělska a on tak, chtě něchtě, musí svůj domov opustit. Prožije toho spousta, od "proměny" svého souseda, až po obrovský požár ve městě Vigo (oblast, kde se příběh odehrává, pozn. redakce; teda vlastně jen mě).

Bohužel, příběh mě celkově nijak extra nenatchnul, spíš naopak.
Začátek byl naprosto luxusní. Rusko pro většinu z nás představuje zemi záhad a nebezpečí. Zemi, kde se může stát vlastně cokoliv. Proto zasadit počátek všeho právě do této oblasti je podle mě super. Autor navíc užívá postav, které mají reálný základ (mj. Angela Merkelová, Putin). To je ale z oněch "plusů" knihy asi vše. Kamenem úrazu pro mě bylo to, že se z onoho neznámého viru vyklubala zombie apokalypsa. A jak známo, o zombie je nám toho aktuálně servírováno až pokrk. Jako by auto vykrádal seriály The Walking Dead, anebo Fear The walking Dead {ten vlastně vykrádá taky}. Na obhajobu autora ale musím říct, že samotná kniha vyšla někdy v roce 2008, tedy pár let předtím, než v USA přišli s vlastní zobie verzie (v podobě zmíněných seriálů). Možná se jedná o dobře promyšlený tah českého nakladatele, který knihu vydal až letos...

Jak už jsem napsal, pro mě byla kniha velkým zklamáním. Bojoval jsem s ní docela dlouho. Upřímně, nemohl jsem se dočkat, až to budu mít za sebou... A to se mi často nestává.
Jen tak mezi námi, děj pokračuje ještě dalšími třemi knihami. Nic pro mě...
Poučení pro mě -> nekupovat bestsellery :-D

Výsledek obrázku pro Apokalypsa Z: Začátek konce

Nejlevněji knihu zakoupíte zde:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama