5 + 1 důvod, proč neodsuzovat TETOVÁNÍ|Paťka

4. března 2017 v 16:50
Několik faktů o tetování, která nepotetovanáho možná napadnou, nebo by ho ani ve snu nenapadly.


Zdravím,

tak trochu tuším, že vás k tomuto článku doslova připoutalo to slovo. Jo, myslím "TETOVÁNÍ". Slovo, které by podle spousty lidí mělo být snad samo o sobě nezákonné. Jak bych tyhle lidi nazval? Ty zodpovědnější, znalejší a dělající vše správně?! Tak nějak si asi sami sebe představují. Já sám jsem k nim taky patřil, ale jednoho osudného dne jsem svůj názor změnil. Jak?! Viz foto výše :)

"Můj život se začal měnit po nástupu na gympl…"

Ještě před pár lety jsem žil život plný předsudků a správných "vzorců chování," které jsem pochytil ve společnosti, kde jsem celý svůj život vyrůstal. Odmalička ve mně byla nepřímo pěstována představa, že ti potetování jsou špatní a příčinou zločinů a výtržností v této zemi. Ono to nebyla představa jen mé rodiny, ale obecně to platí minimálně pro celou ČR. Můj život se začal měnit po nástupu na gympl. Do té doby kluk, který odsuzoval vše, co jen trochu odporovalo jeho "předsudkům", najednou začal žít úplně jiný život. Neříkám teď, že se ze mě stal feťák, ale prostě jsem na spoustu věcí změnil názor.

A to jako že dost! Vrcholem toho všeho je něco, co jsem podstoupil loňské letní prázdniny. Po dlouhém a pečlivé zvažování jsem podstoupil akci "Tetování Paťky". Upřímně, rodiče nad tím zpočátku nevěřícně kroutili hlavou. A asi do poslední chvíle věřili, že to neudělám. Toho by přeci nebyl schopný…

Dnes tu nechci psát o tom, jak mé první a maličké tetování probíhalo, o tom třeba jindy, ale chci tu shrnout několik důvodů, proč svůj názor změnit. A třeba právě tenhle článek mnohým z vás pomůže udělat to VELKÉ rozhodnutí, anebo alespoň pomůže zbořit ty přežité mýty.

1. Potetovanci NEjsou lotři a zloději
Asi teď mnohé z vás zklamu, fakt nejsou. Já osobně se jako lotr a zloděj moc necítím, teda až na to, že jsem trochu porušil nepsané pravidlo svého rodu :D. Jsem víceméně úspěšným studentem gymplu a chystám se na VŠ. Trochu divný pro někoho, kdo má tetování?!

2. Potetovanci NEjsou socky
To jsem si taky myslel. Popravdě, ono nechat si udělat takové maličké tetování není žádná levná záležitost. Kvalitní tatéři, kteří užívají nezávadné barvy, si účtují minimálně 1 500,-. Takže od jisté doby nahlížím na potetované jako na ty "prachaté."

3. Bolí × nebolí?!
Něco cítit je, ale přežít se to dá. Nejvíc to bolí na takových těch citlivých částech těla - ohyby, místa, která většinou moc nepodléhají "běžné činnosti." (Nevím, jak jinak to popsat :D ) Takže pro ty, co tetování odsuzují - potetovanci jsou hrdinové, kteří vydrží téměř vše!

4. Jedno tetování nestačí
Tak s tím musím souhlasit. První tetování je jenom taková ta první vlaštovka. Už pár dní po mém "poprvé" mi bylo jasné, že chci další.

5. Je to sebepoškozování, akorát tu "práci" za vás udělá někdo jiný?!
Nemyslím si. Na to se mám až moc rád. Ani náhodou bych sám do sebe říznout nedokázal. A bez důvodu bych to nenechal udělat ani nikoho jiného.
Ale dovedu si představit, že někdo to podstoupí jenom proto, že v tom vidí únik z nějakého osobního problému.

6. Smysl = 0
Možná taková tetování, která si dotyčný nechá udělat jen tak, bez rozmyslu, smysl moc nemají. Já zastávám názor, že tetování má mát hlubší myšlenku, odrážet něco, za čím si stojíte, co milujete.
Dobře, asi by bylo divný nechat si vytetovat něco, s čím nesouhlasíte :D ale třeba se taky tací najdou!

Jaký máte názor vy?! Dozvěděli jste se díky mně o tetování něco nového?!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 4. března 2017 v 17:07 | Reagovat

Já bych se jednou chtěla tetovat, a rozhodně to neodsuzuji :-)

2 ra.innie ra.innie | E-mail | Web | 4. března 2017 v 17:47 | Reagovat

Je zajímavé, že si člověk po určité době uvědomí, že na něco změnil názor. Mám to u některých věcí stejně a s oblibou říkám, že jsem v těch určitých věcech dospěla. K tomu tetování. Myslím, že je to každého věc a ten daný člověk by to neměl dělat kvůli ostatním, ale kvůli sobě. Ostatní by ho neměli odsuzovat, protože je to přece jeho 'věc', on to bude na sobě nosit, ne ti lidé. Můj názor je takový, ať si ho dává kdo chce kdy chce, ale ať pro něj má nějaký důvod a důležitost.

3 Inka Inka | E-mail | Web | 5. března 2017 v 15:49 | Reagovat

Dobře napsáno. Sama mám už dvě tetování a navrhuji si další (ano, jedno nikdy nestačí). No a s tou bolestí-každý má práh bolesti jinde a každý má jinou "achillovu patu" :-D

Moje první tetování bylo na krk a páteř a druhé přímo na žebra a přišlo mi to jako procházka růžovým sadem. Kamarádka při tetování na záda usla a mohla se zbláznit bolestí, když ji tetovali ruku.

<a href="http://www.inkablog.cz/">Inka Lifestyle Blog</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama