The Walking Dead po sedmé|Problém týdne

24. října 2016 v 18:32 | Patrik
Článek může obsahovat SPOILERY - pokud jste díl ještě neviděli, a nechcete přijít o moment překvapení (přestože zde žádná konkrétní jména neprozrazuji), nechte si shrnutí první epizody až na později:)


Zdravím vás po delší době od svého PC a ze stránek svého blogu.

Je tu pondělí, teda pro nás, studenty SŠ, je to pro tento týden takový malý "čtvrtek," vzhledem k podzimním prázdninám, které nám od středy nastávají. Co více si přát :D

Tentokrát jsem se nemusel dlouze rozmýšlet, jakým problémem uplynulého týdne se tu dnes budu zabývat. Volba byla více než jasná. Jak už titulek napovídá - dnes je tématem číslo jedna návrat seriálu The Walking Dead. Vím, mohl bych tu psát o mnohem podstatnějších problémech, jako návštěva Dalajlámy v Praze, či aférku s 28. říjnem a vyznamenáními, která má prezident Zeman rozdat. K těmto záležitostem bych řekl snad jedno - celé je to neskutečná šaškárna a ostuda, ať už v České republice, nebo ve světě. To, jak se naše vláda, včele s arogantním Zemanem, distancovala od návštěvy "duchovního vůdce" Dalajlámy je nehorázná ostuda. Je to v podstatě zavrhnutí toho, co tady Václav Havel po celý svůj prezidentský život budoval. Jestliže jsou hlavním představitelům naší země přednější peníze, a tedy vztahy se zemí, která má problémy dodržovat základní lidská práva, je něco špatně. STOP! A už jsem se zase pěkně rozčílil a rozepsal. O tomhle třeba zase v příštím "problému týdne."

Vraťme se zpět k Živým mrtvým. Po téměř půlročním čekání jsme se dočkali. Na televizní obrazovky, do našich počítačů a životů opět vtrhl seriál, který lze dost možná považovat za jeden z nejsledovanějších nejen v USA, ale takřka celého civilizovaného světa. Čekání na novou, v pořadí již sedmou sérii, bylo o to napínavější, když jsme se s předcházející sérií loučili ve chvíli, kdy šlo našim přátelům o život.

Jeden musí z kola ven
Už od konce šesté série se vědělo, že se budeme muset rozloučit s někým, kdo nás seriálem provází již několik sezón. Tipů bylo mnoho - od Daryla, přes Abrahama s Glennem, až po Sashu nebo samotného vůdce, Ricka. Ve skutečnosti to bylo ještě horší, než mne kdy mohlo napadnout. Nebudu zde prozrazovat, kdo to schytal, ale mohu snad napsat, že to byla pecka. A to doslova. Nejenomže se podle mě jednalo o jedno z nejnechutnějších úmrtí napříč všemi sériemi, ale nebylo jenom jedno. Jo, čtete dobře, bohužel se musíme rozloučit s více než jednou postavou. A loučení to bude hodně emotivní.

Napětí, slzy a STRACH
Snad až do poloviny epizody není jasné, kdo ránu Neganovou "palicí" schytal. Tvůrci se nás do poslední chvíle snažili mást. Myslím, že se jim dokonale podařilo nastínit celou situaci, a tak nás vtáhnout do děje. Popravdě, jednu chvíli jsme si myslel, že nakonec Neganovu trestu z "naší" skupiny neunikne nikdo.

Staré Walking Dead končí a nové začíná
Je to tak. Už od začátku celé epizody je zřejmé, že něco končí a jiné začíná. Je více než jasné, že Rickova skupina tentokrát opravdu narazila a ztráty budou velké. Sám Negan několikrát v celé epizodě zdůrazňuje, jak se všichni krutě zmýlili v tom,že už bude jenom dobře a že spolu všichni v klidu a míru dožijí. Spolu možná zůstanou, ale v klidu a míru to jistě nebude. Už jenom to, jak Negan donutí Ricka poslušnosti, je o všem vypovídající. Jak je zřejmé, naše přátele čeká něco, co už nikdo z nich prožít nechtěl. Nebudou si jisti ničím. Jestliže předchozích šest sérii hledali útočiště před "chodci", ode dneška budou muset bojovat proti člověku, který nezná soucit. Máme se ještě na co těšit...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama