Problém týdne #3|Harry Potter a Prokleté dítě

3. října 2016 v 7:30
Je tu nenáviděné pondělí a s ním nový článek nesoucí podtitul "Problém týdne." Pro ty z vás, kteří článek čekali včera, jak bývalo zvykem, s koncem mé povídky Nervy v čokoládě budete moci mé úvahy nad problémy uplynulého týdne hodnotit každé pondělí :)


Koukám, že právě tento článek je mým prvním říjnovým. Nevím, kolik jich v tomto měsíci bude, ale budu se pilně snažit. Času je méně a méně, což jste si určitě všimli i minulý týden, kdy nevyšel článek ani z jedné mé rubriky. Bohužel, nestíhám. I když, kdybych měl větší vůli…
I z těchhle důvodů jsem se rozhodl "zapojit" do dnešního článku i ty největší události ze svého života, které bych normálně prezentoval v článku s podtitulem "Můj týden," a aby to mělo alespoň trochu z napětí, které na tomhle blogu vycházelo každý pondělí v podobě Nervů v čokoládě, trochu jsem to dnes okořenil svými pocity krůček po krůčku :D

Jo, i já jsem podlehl. Přestože jsem si to původně zakázal. Řeč je, jak titulek napovídá, o novém osmém díle Harryho Pottera. Ale kdo by odolal? Možná tak nějaký odpůrce učení o panu Potterovi, který tvrdí, že celý jeho svět je blbost. Blbostí jsou řeči takového člověka, protože uznejte sami, kdo by mohl něco takového vymyslet? Nechci se nijak dotknout paní Rowlingové, protože jenom díky ní víme o existenci kouzelnického světa, ale mohla by něco takového vymyslet, aniž by s tím měla sama zkušenost?! Pochybuji! Takové detaily by přeci vymyslet nemohla, nebo snad ano?!
OK, jsem asi blázen :D

Zpět k novému Potterovi. Když jsem se dozvěděl, že vyjde nový díl, nemohl jsem tomu uvěřit. Sen se stal skutečností. Něco, po čem toužím už pár let, je tu. Ani nevíte, jak lituji toho, že jsem se k panu Potterovi a jeho světě dostal až asi v sedmé třídě. Jak jsem tak promarnil možnost čekat na horké vydání nových dílů a navštěvovat v kině jednotlivé části. Už nikdy nebudu moci vyzkoušet, jaké to je. Ledaže by někdo domluvil nějaké mimořádné promítání, třeba jednou. A teď přišlo toto. Přestože jsem už před samotným vydáním knihy zaslechl několik negativních ohlasů, prostě jsem si ji zarezervoval a taky obdržel. Ten mimořádný den přišel v úterý. Víte, jsou věci, kvůli kterým mi stojí za to vykašlat se na školu a zůstat doma. A tou jednou věcí je i doručení této knihy Českou poštou. Nakonec jsem přeci jenom odolal, a do školy šel. Ale domů jsem se těšil ještě víc než kdy jindy. A pak to konečně přišlo. Doma, na psacím stole, to leželo. Balíček středních rozměrů, hnědé barvy opatřen nálepkou Albatrosmedia. Div se mi kolena nepodlomila. Takové vzrušení a napětí jsem dlouho nezažil. Usedl jsem na svou židli a opatrně rozřízl "lanko", které drželo celý balíček pohromadě. Pomalu, papírek po papírku, folii po folii, rozbaluji. A je to tu. Zpod poslední bublinkové folie na mne vykoukne něco zářivého - ano, je to ta kniha. Jako poklad ji vezmu do svých perfektně vydrhnutých rukou. Hned při prvním prohlédnutí mě fakt potěšil formát knihy. Protože dle fotek na netu jsem očekával, že je kniha větší než u ostatních dílů. V českém vydání vydavatel zvolil úplně totožnou verzi knihy, jako jsou předcházející díly. Tudíž, pěkně nám do celého kompletu na poličkách zapadne.

Teď už jen zbývá přečíst si ji. Těším se neskutečně, ale nejprve musím dočíst jednu knihu z maturitní četby. Znáte to, už je nejvyšší čas! A abych se těšil ještě víc, absolvoval jsem minulý týden dvoudenní Harry Potter maraton. Nikdy bych neřekl, že mne to tak strašně vyčerpá. Ale stálo to za to! Připomenout si všechno to magické, co nám tento svět může nabídnout. Úplně mě to vrátilo do těch časů, kdy jsem to poprvé četl...a že to byly časy!

PS: Klikejte na můj Spotify účet - odkaz v záhlaví webu ;-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ludva Ludva | Web | 3. října 2016 v 11:35 | Reagovat

Znám ten pocit, jak jsi rozbaloval knihu - měl jsem totiž úplně ten stejný! A jak píšeš, je to návrat do dětství, do toho úžasného kouzelnického světa...Moc jsem nevěřil tomu, že to bude kvalitní pokračování, ale už jsem v půlce knihy a musím říct, že je to pecka! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama