Pan Dubínek|Téma týdne

17. října 2016 v 16:24 | Patrik
Nevím, proč, ale s barvami mám spojený podzim. A s podzimem pana Dubínka - postavičkou z mého oblíbeného kresleného seriálu z dětství. I proto jsem nazval tento článek tak neobvykle.

A ne, nejsem blázen. Dobře, tak možná trochu :D
Jak vystihující téma týdne k aktuálnímu ročnímu období. Jo, byl to asi účel. Ale i tak. Jestliže mám mít s něčím spojeno slovo "barvy," tak je to podzim. Kdy jindy je příroda zahlcena takovým množstvím různých odstínů hnědé, oranžové, červené, žluté či zelené. Aby bylo jasno, mám problém se zorientovat v té široké škále názvů různých odstínů barev. Ať už je to barva tyrkysová, lososová, nebo Bůh víc co. Jsem na to absolutní anti talent, a tak když se mám pro nějakou takovouhle barvu rozhodnout, jsem v koncích. Kupříkladu nedávno jsme ve třídě diskutovali a hlasovali o barvě šerp a stužek. No jak myslíte, že to asi dopadlo - zcela dobrovolně jsem svůj hlas dal té barvě, pro kterou bylo nejvíce lidí.

Ale zpět k "Tématu týdne." Musím říci, že téma tohoto týdne je poněkud více abstraktní, než tu bývá zvykem. Je to docela oříšek. Úplně na začátku psaní jsem chtěl celý článek pojmout trochu netradičně, ale jak? Mohl bych zde psát o různých typech lidí s různou barvou pleti - a že těch barev kolem nás je fakt dost. Ale to bych se pouštěl do věcí, které možná tak trochu hraničí s rasismem. A já si s ohněm zatím hrát nechci. Né, že bych byl vysloveně proti nějaké menšine nebo většině zaujatý, ale co kdybych při psaní tohoto článku zjistil, že jsem.
Proto jsem to vyřešil trochu vyčůraně a netradičně. Přikládám postup vyhledávání, který jsem odkoukal od našich vševidoucích profesorů (ti většinou do vyhledávače googlu zadají slovo youtube, pak až jsou spokojeni):
Otevřel jsem si pěkně Seznam, do kolonky "vyhledat," jsem naťukal slovo Google, a pak, když jsem se konečně dostal tam, kam jsem chtěl, tak jsem mohl začít googlit slovo "barvy." :D

Googlíš, googlím, googlíme
Jak jsem očekával, tak se také stalo. Na prvním místě stanula stará známá Wikipedie. Ta jde na celý problém poněkud fyzikálně, tudíž, tomu já moc nerozumím. Při její definici slova "barva" končím už po "Barva je vlastnost světla, resp. látky, ze které toto světlo vychází." A dál? Dál už Google našel jenom různé firmy pracující s barvami - od Barev a laků po Primalex. Docela zklamání. I když, co jsem čekal? Sám jsem poněkud v koncích. Nevím, jestli je to tím, že dnes mi to psaní moc nejde, nebo jestli tím, že na téma "barvy kolem nás" se toho moc napsat prostě nedá!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 17. října 2016 v 17:58 | Reagovat

Já mám podzim spojený s teplem domova, barvou teplého oblečení a barvící se přírodou za oknem :)
Myslím, že lze psát o rasách aniž bys byl rasista je možné, mnohdy i potřebné (když myslíš, že máš něco příhodného, co bys chtěl říct) a je ti snad jasné, že antropologie je založená na dělení ras :-D což je pro některé tupouny rasismus, ale pro více sofistikované lidi věda 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama