Problém týdne #2|AHS

18. září 2016 v 14:09 | Patrik |  Úvahy
Je tu opět neděle, nejhorší den týdne, hned po pondělí. Platí to teda alespoň v mé hierarchii dnů. Pojďte se společně se mnou probrat událostí, která tento týden hýbala nejen celým světem, ale zejména mým samotným.


Konečně jsem se dočkal. Po dlouhém čekání se do mého života ve středu s 6. řadou vrátil hororový seriál American Horror Story. A přestože jsem o něm vůbec v této rubrice nechtěl psát, jeho pilotní díl mě k tomu tak trochu dohnal.

American Horror Story: The Mist
I tak podle mnohých konspirátorů měl znít oficiální podtitul nové řady tohoto seriály. V minulosti tvůrci odtajnili název pár týdnů po konci poslední řady, ale tentokrát se tak nestalo. Ptáte se proč? I mě by to zajímalo. Netuším. Možná se jedná o dobře promyšlený marketingový tah. Jako fanoušci tentokrát nevíme nic. Neznáme podtitul, neznáme obsazení, neznáme ani název první epizody. Už samotné upoutávky na novou řadu byly obehnány řadou tajemství. Tak hlavně, přestože jich stanice do vysílání vypustila něco přes dvacet, ta pravá byla jenom jedna. Ale jaká? Nutno podotknout, že letošní série upoutávek byla opravdu povedená a propracovaná. Snad každá přinesla zajímavý námět, kterým by se seriál mohl ubírat. Od ďábelské panenky Annabell, přes opuštěnou farmu, až po levitující ženu. Nad tím vším jsme mohli v posledních dvou měsících polemizovat. Ale po zhlédnutí prvního dílu snad pravá nebyla ani jedna, nebo ano?! Jo, možná ta s tou farmou…

Čtyřikrát a dost
Mnozí z nás se se steskem a slzou v oku loučili na konci čtvrté série s úžasnou hlavní představitelkou seriálu - Jessicou Lange. V různých postavách nás děsila a zároveň bavila díl co díl celé čtyři roky, v první sérii jako Constance, v Asylu jako sestra Jude, v Covenu jako hlavní čarodějka Fiona a ve Freak show jako Elsa Mars. Bohužel, s tvůrci uzavřela smlouvu pouze na výše zmíněné čtyři série, a přestože ji všichni chtěli vídat dál, jejímu odchodu se zabránit nepodařilo. Spolu s ní však ze seriálu odešlo ještě něco, něco, díky čemuž byl American Horror Story tím starým známým. Přestože Ryan Murphy do páté série obsadil Lady Gaga, která svým hereckým nasazením docela slušně překvapila, Jessicu jsme postrádali a seriál padl ještě více než kdy dříve. Ano, řekl jsem padl. Jestliže se druhá série s podtitulem Asylum, odehrávajíc se v jednom blázinci, vyšvihla na jeden z nejlepších seriálových počinů posledních několikaset let, s následující třetí řadou to už šlo od desíti k pěti. Na podobné vlně se nesl i Hotel s Gaga. Přestože tvůrci celou sérii pojali ještě temněji, než tomu kdy bylo, lesk seriálu nevrátili, bohužel. Říkám si tak, neprošvihli jsme už dobu, kdy bylo načase seriál ukončit?! Neříká se na zmar "v nejlepším přestat".

6. série dokumentárního AHS začíná
Ještě v první polovině roku bylo oznámeno, že nová série bude mít jenom deset epizod a odehrávat se bude v současnosti. Přestože dle nepsaných "zákonů" seriálu je na řadě série odehrávajíc se v minulosti. Delší dobu se také spekuluje, že tvůrci tento rok, resp. v této a následující jarní sezoně, přijdou hned se dvěma sériemi, ale má to vůbec smysl?! Nezačali jsme v tomto seriálu hrát na kvantitu a kvalitu tím upozadili?! Hned na začátku prvního dílu nové série na mne čekalo několik nemilých překvapení. Zaprvé, seriál nedostal svou znělku. Znělku, která dělala v seriálu tu pravou hororovou atmosféru. Za další, začali jsme si hrát na dokument. A za třetí, stále tutově nevíme, jak se nový seriál jmenuje. Jasně, na úvod se v dílu sice mihlo logo AHS, ale bez podtitulu. Naopak dost dobře známe název "dokumentu," jehož prostřednictvím jsme byli seznámeni s dějem seriálu - Roanoke Nightmare (tak nějak to bylo). Nabízí se tedy otázka, jmenuje se nová řada AHS: Roanoke?! Pravděpodobně skutečně ano. Roanoke - jako ta záhada o jednom městečku v USA.


Celkově mě nová série zatím dost zklamala. První díl na mě působil tak nějak cize, jak by se opět jednalo o nějaký promyšlený marketingový tah předcházející samotnému AHS. Jako bychom se prvního dílu měli dočkat až příští týden! Uvidíme, šanci tomu ještě dám. Ty mé šance…je to tak trochu důkaz toho, jak hodně mi seriál přirostl k srci. Vždycky díky němu lehčeji přežiji celý podzim a začátek školy, přestože už pár sezón říkám, že s ním skončím. Asi to nebude tak lehké…

PS: Klikejte na můj Spotify účet - přesměrování po kliknutí na obrázek "PLAYLIST" v záhlaví webu ;-)

Také si přečti: Můj týden #2|Brno
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 18. září 2016 v 14:26 | Reagovat

Mě se líbili jen ty první tři série, ten zbytek už ne...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama