Můj týden #3|Přituhuje

23. září 2016 v 17:47 | Patrik |  O mně
Tipy na četbu uvnitř! Je pátek a s ním opět má rubrika "Můj týden." Pojďte se společně se mnou mrknout, co vše jsem tento týden jako maturant prožil?!


Je to až k nevíře. Jako bych včera nadával, že je zase pondělí, nejhorší den z celého týdne. Sakra, teď mi to dochází. My už chodíme do školy skoro celý měsíc? Fakt že jo…

Jak bych to jenom všechno shrnul. Hold, končí pohodové časy a opět se na mě a mé spolužáky začínají hrnout hromady povinností - testy, zkoušení, seminárky a s nimi milované termíny. Jo, přesně ty termíny, které se sice teď zdají vcelku lehce splnitelné, ale v reálu to bude zase závod s časem. Ale letos, letos chci všechno pěkně stihnout s předstihem ještě do konce tohoto kalendářního roku. A pak si pěkně v klídku užít rodinnou atmosféru Vánoc - pohádky, koledy, cukroví a dárky! Nemůžu se dočkat. Sice, jako každý rok, nemám peníze na obdarování druhých, ale to se poddá. Vždycky to nějak dopadne, tak proč by tomu letos mělo být jinak?

Tento týden není nic moc o čem VELKÉM psát. Celých pět dní jsem poctivě navštěvoval svou školní lavici, bedlivě sledoval výklad a pečlivě si dělal poznámky, žádné cestování se nekonalo. Ok, dodržet se mi z tohohle podařilo tak +/-50 %. Někdy je to fakt těžký, udržet pozornost. Víte, zbožňuju takové ty osobní chvilky učitelů. Třeba minulý týden se nám profesorka společensko-vědního semináře svěřila, jaký velký milovník kávy je. Možná jeden z největších široko daleko. K našemu zklamání nám však nepověděla, která značka je její nejoblíbenější - prý nechce být obviněna z nepovolené reklamy, chápu:)

Mé objevy
Vzhledem k tomu, že jsem vás dnes nechtěl zatěžovat svými všedními a nudnými starostmi se školou, rozhodl jsem se vaše životy obohatit o něco kulturně vzdělávacího :-D Jo, to zní fakt divně a moc odborně. Prostě, rozhodl jsem se, že k této rubrice dnes přidám nějaký tipy na luxusní četbu.
Prvním je kniha Císařův prezident od Dušana Spáčila. Osobně jsem ji sice ještě nečetl, ale mohla by být opravdu zajímavá. Hlavně teda pro ty z vás, co mají rádi tajemství a historii, to asi nejvíc. Pojednávat by měla o původu prezidenta T. G. Masaryka. O možnosti, že je synem samotného císaře Rakousko-Uherska - Františka Josefa I. A to zní víc jak zajímavě.
Druhým tipem je trilogie od Veronicy Roth. Knihy Divergence, Aliance a Rezistence nás zavedou do města Chicaga, jehož obyvatelstvo je rozděleno do pěti úzce diferencovaných frakcí. Systém však prochází krizí, která by nemusela skončit dobře. Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl, samozřejmě hned po Harry Potterovi. Doporučuji všem fanouškům fantasy, sci-fi, tajemství, dobrodružství a fikce.

Toť asi dnes vše. V neděli se těšte na mé zamyšlení nad problémem tohoto týdne. Díky za váš čas a hezký zbytek týdne :)

PS: Klikejte na můj PLAYLIST na Spotivy (odkaz v záhlaví webu).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama