Chraň nás od zlého|Téma týdne

13. září 2016 v 18:38 | Patrik
Kdo nebo co je strážcem naší doby? A existuje vůbec někdo takový? I tím se budu zabývat v dnešním článku v rubrice "Téma týdne."


Téma tohoto týdne je pro mne opravdovým oříškem. Napsat alespoň pár smysluplných řádků o "Strážci dnešní doby" mi činí tak trochu potíže. Vůbec totiž nevím, jestli někdo takový je, nebo jestli by někdo takový měl vůbec být?! Horko těžko se snažím rozluštit, co tvůrce tohoto tématu konkrétně zamýšlí?! Dokonce mne napadají takové myšlenky, jakože se této rubriky v tomto týdnu nezúčastním. Ale nejsem přeci padavka, a tak se něco pokusím vymyslet :D

"Strážce dnešní doby" - nemohu si pomoci, ale pod těmito slovy se mi vždy vybaví jedno. Tím "jedním" je antivir v mém počítači. Jo, to on je takovým strážcem dnešní doby. Doby, která se z reality čím dál více přesunuje do online prostředí, do našich počítačů, facebookových profilů, instagramů, twitterů, a kdo ví, čeho ještě. Je toho dost. Je dost míst, kam denně vkládáme část našich životů, naše příběhy, činy, naše hesla od bohatě zásobených bankovních účtů. A právě pan antivir je taková naše pojistka, pojistka proti zneužití našich životů. Pečlivě stráží všechny naše účty, konta, zprávy a osobní údaje. Je to takový online policista, který hájí bezpečí a práva nás, reálných postav, pohybujících se v tom nekonečném světě internetu. Kde bychom byli, kdybychom si do svých drahých počítačů nenainstalovali "pana antivira"? Slušně řečeno v pytli. Vlastně! My bychom byli stále u svých počítačů, jenom naše osobní informace by se trochu rozutekly do světa.

A co "strážce naší doby" v reálném světě? Je touto zajímavou funkcí někdo vůbec pověřen? Těžko hádat! Abych si situaci alespoň trochu ulehčil, vztáhnu své uvažování jenom na naši zemi. Je zde někdo takový? Někdo, kdo pečlivě stráží naši dobu?! Moc mi to nepřijde. Jsou to politici, sama vláda, prezident, či policie? Pan Babiš stráží pouze státní kasu. Pan prezident Zeman zase to, jestli má po ruce popelníček. A vláda? Ta se stará možná tak o dostačující výši svých platů. Doba bude prostě taková, jakou si ji samy uděláme! Asi to sem moc nepatří, ale posledních pár řádků mi připomnělo, že už příští měsíc proběhnou volby. Možná tak máme příležitost najít a zvolit si konečně nějakého "Strážce naší doby" :-)

PS: Mrkni na můj Spotify účet -klikej na ikonku "PLAYLIST" v záhlaví webu!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 RaTTvs. RaTTvs. | E-mail | Web | 14. září 2016 v 10:48 | Reagovat

Máš pravdu, že antivir je jako policista. :D Je stejně otravnej a neschopnej. Lidi jeho schopnosti přeceňujou. Nikdy není tam, kde je ho potřeba. Nikdy neví nejaktuálnější informace, který jsou důležitý pro dopadení zločince. A pokud už někoho chytne, je to většinou ten nesprávnej. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama