Když léto končí a škola začíná...

25. srpna 2016 v 16:16
...aneb pohoda končí a stres začíná!


Jakoby to bylo včera, co konečně začalo léto a sním prázdniny. Přeplněni touhou po dobrodružství, tajemství a očekávajíc teplé počasí jsme všichni před téměř dvěmi měsíci utíkali ze škol. A dnes? Je to skoro za námi. To nejkrásnější z celého roku, tedy z měho pohledu, je pryč. Vždycky, když si tento fakt, se kterým nemohu nic dělat, uvědomím, je mi smutno. Přestože jsem očekávál jedno z nejlepších lét za poslední roky, zase tak úžasný to nebylo. Počasí se letně chová až teď, když už jsme jednou nohou ve škole, a pravé léto pro mě začalo až na konci července, po složení závěreček v autoškole.
Dnes mám vůbec tak trochu pochmurnou náladu. V životě jsem neměl takový odpor jít po prázdninách do školy. Inu, vše je jednou poprvé. Možná je to tím, že mě čeká maturita...hromady učení, do toho psát seminárku a číst maturitní četbu. Ou, to mi připomíná, že jsem toho v létě moc nepřečetl. Vlastně jenom tak dvě knížky. Začal jsem z lehka, tenkou knížečkou s názvem Farma zvířat od George Orwella. K mému překvapení mě ale docela dost pobavila a přivzdělala. Určitě doporučuji :) Pak jsem ještě zvládl osmdesáti stránkové drama R.U.R od Čapka. Hloubku to má, ale nemám rád dramata - divadelní hry (výjimkou teď bude pokračování Harryho Pottera). Nedávno jsem ještě přečetl Malého prince od Exuperyho a na prvním stupni Babičku od Boženy Němcové. Mysléte, že si při matuře na vše vzpomenu? :-D No už te´d vidím, jak nebudu ve školním roce vědět, kam dřív skočit. Jó, kdybych býval místo čtení nesledoval seriály...ale kdo to má vydržet? A abych jich neměl málo, tak jsem ještě k těm dvěma, co sleduji +/- dva roky, ještě přibral The 100. Opět něco úžasnýho. Žasnu nad tím, jak někdo může vymyslet tak luxusní děj. Hold jsou to jiní autoři než já.
Teď si tak říkám, že to snad není ani možný, jak to všechno letí. Zase tak dlouho nejsem, nebo snad jo? Vždyť jsem nestihl skoro nic z toho, co jsem měl naplánováno. Na druhou stranu jsem opět zkouknul, krom seriálů, pár hororů. Doporučit můžu Odebrat z přátel, Pach krve 1-5 a třeba taky Goul, kterej mě solidně překvapil.
A co teď?! Poslední týden volna. Asi už nemá cenu dohánět to, co jsem nezvládl za dva měsíce, přesněji 8 týdnů, resp. za 56 dní. Prostě dokoukám zbylé série mých oblíbených seriálů :-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama