Česká televize a její nejnákladnější projekty

24. srpna 2016 v 11:02
Mezi mé koníčky patří také sledování toho, co se děje v českých médiích. Čas od času se zde podělím se svými dojmy i s vámi. Tentokrát se zaměřím na podzim 2016 v největších českých stanicích a jejich hlavních tahácích.
Česká televize a jeden z nejnákladnějších projektů v její historii
I tak by se dalo shrnout to, co na podzim veřejnoprávní médium na svém hlavním kanále, tedy ČT 1, nabídne. Páteční večery budou od 2. září patřit "nejražšímu českému seiálu všech dob" Já, Mattoni. Třináctidílný historický seriál vyšel ČT na téměř sto milion korun, a tak je zřejmé, že očekávání jsou veliká. Otázkou zůstává, zda-li by to neměla být tak tochu povinnost a samozřejmost veřejnoprávního média, vyrábět zejména kvalitní formáty, které, jak už to v tomto světě bývá, nákladné jsou. Těch nekvalitních nám určitě zase dostatek naservíruje konkurence (v létě nás o tom přesvědčil Jetelín). Říkám to hlavně kvůli tomu, že právě toto médium si drtivá většina z nás měsíc co měsíc nedobrovolně předplácí v podobě nemalých koncesionářských poplatků. I to je zajisté důvod, že právě toto médium připravilo do podzimní sezony nejvíce novinek a může si dovolit nepřerušovat pořady reklamami, ještě aby to dělalo... Vždy mě dokážou pořádně vytočit řeči na účet komerčních televizí a jejich reklam ve filmech a seriálech. Ano, i mě to štve, ale na druhou stranu, za příjem těchto stanic nemusíme dát ani korunu (když nepočítám hamižné poskytovatele televizního signálu, viz Skylink).

A co dalšícho nám ČT na podzim představí?
Nic světoborného se dít nebude. V pondělí poběží premiérový seriál Rapl, v hlavní roli s Hynkem Čermákem. Seriál je první vlaštovkou ČT v oblasti spin-off (vychází ze seriálu Cirkus Bukowsky, který mne však nijak neoslovil). Na další premiérovou tvorbu si budeme muset vždy počkat až do pátku (Já, Mattoni). V sobotu se milovníci tajů přírody mohou těšit na premiérové Zázraky přírody, které v průběhu podzimu nahradí 8. řada show StarDance. V neděli poběží druhá řada úspěšného seriálu Doktor Martin v hlavní roli s Miroslovem Donutilem (jde však o adaptaci britského seriálu Doc Martin). Až tři dny v týdnu bude hlavní program ČT recyklovat. Úterý a čtvrtek nasadí Nejepší bakaláři a ve středu detektivní seriál s Ivanem Trojanem, jenž ČT v premiéře odvysílala loni na jaře.
Z premiérových novinek, které však nepoběží v tzv. prime timu, se ve vysílání objeví skeč show Nádraží, ve které dozajista zazáří baviči Michal Suchánek, Richard Genzer, Ondřej Sokol, Igor Chmela a Martin Finger. Barbora Poláková, Sabina Remundová a Pavel Liška se představí ve 2. řadě sitcomu Marta a Věra z kancelářského prostředí. Zajímavá je novinka Kosmo, jenž je charakterizována jako politická satira.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama